Cecilia in het nieuw

De rode loper ligt tussen de gedekte tafels die versierd zijn met ... jasjes ... in allerlei maten en kleuren, geplooid door het 4e leerjaar van Freya, maar dat begrijpen we pas veel later!

 

Op het Sint-Ceciliafeest van de Cantorij Jubilate moet je alert zijn, wat zullen 'ze' nu weer bekokstoofd hebben?

 

Met 'ze' bedoelen we Het Bestuur; ze zijn duidelijk herkenbaar aan de rode sjaaltjes. Die zien we normaal enkel op kerstconcerten ... Eventjes wanen we ons op de verkeerde plaats... op het verkeerde tijdstip... Ook ‘t Boldershof is supervroeg met kerstlichtjes en kerstballen...

 

Het rood en de lichtjes maken ons vrolijk, de sfeer is gemoedelijk. Hier en daar kan je al iets opvangen, mysterieuze gesprekken over BH's wisselen, iemand die zelfs zonder BH wil optreden! Wat zullen we nu meemaken??

 

Er zijn 3 feesten in 't Boldershof, dat geeft wat meer lawaai dan gewoonlijk, maar dan kan onze voorzitster toch eindelijk haar loftuiting beginnen.

 

Natuurlijk krijgt Siegfried een warme salade, vooral voor het vele geduld dat hij heeft om ons koor van amateuristisch naar professioneel (?) niveau te tillen, opwarmingsoefeningen vinden we nu heel normaal, we volgen gedwee alles wat onze dirigent ons voorschotelt, Gent staat als vast podium in de agenda genoteerd. The sky is the limit, alle neuzen kijken richting Siegfried!

 

Maar zonder een goed Bestuur zouden we er ook niet geraken! Samen met Leen en Denise vormen Veerle en Siegfried het Klein Bestuur, waar alle ideeën groeien, die dan verder groot worden in ... het Groot Bestuur. Een dikke Dank Je Wel aan het Klein en Groot Bestuur!!!

 

De Proost zegent genodigden en Cantorij met mooie woorden over muziek en zang die kan verblijden en verwonderen en troosten, daar zijn wij het volmondig mee eens!

 

De feestnoot is gezet, het vispannetje kan opgediend. Intussen passeren flessen met geestverrijkend vocht, meer dan we kunnen drinken, tot het begint op te vallen ... een elektriciteitspanne zorgt voor een ruime onderbreking van de menu!

 

Niet getreurd, Maria zou eens laten zien wat een materiaalmeester allemaal te verduren krijgt op een doordeweekse vrijdag voor de repetitie! De ene telefoon na de andere galmt door de zaal, allemaal koorleden met vragen! Eerst Denise... met weing tijd, want ze moet naar een begrafenis... Om te vragen of Maria die koormap gevonden heeft... Vlug eens gaan kijken, en ja… Ze zat in de brievenbus van de bovenbuur!! Allez... Daaaag... Dan ene Carine...? Maria kent geen Carine in 't koor! Ah ja, een nieuwe alt? Kent ze niet doordat ze ziek was! Carine wil L4 en L20, is genoteerd!

Dan zowaar Siegfried himself! Maria ontspant zichtbaar. En is er geen belet! Maria, en hoe gaat het met de gezondheid? Ja, hij is een beetje laat… Er ligt een partituur bij Gheysen… Van de 3 bladen moet 1 gewoon en 2 en 3 moeten recto verso… En hij heeft er het nummer vergeten op te zetten, was het nu W 45 of W 46? Zal ’t gaan, Maria. Zij antwoordt: 'Voor jou doe ik alles, dat weet je toch!'…

 

Onderbreking, de deurbel gaat... 't Is Freya, die direct, zo kennen we haar, orde schept in de chaos van bladen en notities... Ring... ring... Freya neemt op... De ‘secretaresse van Maria' zorgt voor verbazing en ongeloof bij Hugo, die opbelt omdat hij 1 blaadje kwijt is van z'n 4 bladen tellende partituur… Zeker niet gekregen… En nu pas gemerkt, want hij kijkt teveel naar de dirigent!

En dan Pieter, hij mist ‘The Muppetshow’… De alerte secretaresse denkt dat hij bij het uitdelen met z'n ogen toe zat… Het tweetal vertrekt naar Gheysen. Maria neemt haar secretaresse mee, want er schijnt daar een knappe jongen te werken... Ah ja ?

 

Na deze voorstelling wenst Denise een pakje te geven. Maria krijgt, eindelijk, een ingekaderde ledenlijst, mét Carine, om boven haar bed te hangen. Eindelijk!

 

De elektriciteit is ondertussen hersteld, de hongerige magen kunnen na het vele drinken gevuld. Het begint al te schemeren als hier en daar een koorlid ongemerkt achter de coulissen verdwijnt. Een heuse show maakt ons duidelijk wat met 'nieuw' nu juist bedoeld wordt. Het modehuis 'Italian Salad' dat staat voor kleur, originaliteit, accessoires en durf, werd gevraagd om samen te werken met de Cantorij Jubilate, waar soberheid, eenvoud en kleurloosheid aan vervanging toe zijn. Een zekere Stef Q niet meegerekend, die 'wenst geen uniform, we zingen beter zonder kleren'! (Jawel, dat horen we goed!)

 

Afin, er is voor elk wat wils. Alle vertegenwoordigde landen worden met vlag en wimpel voorgesteld. Verschillende modellen passeren de catwalk (met of zonder BH?).

Het drinklied Tourdion laat ons kennismaken met een wulpse dame die met ‘pain français’ recht uit de ‘Moulin Rouge’ komt gestapt. Heren, blijft u zitten!!

Libiamo, alweer een drinklied, toont ons een Italiaanse macho-maffiabaas met zonnebril, hoed en sigaar. Dames, wees op je hoede!!

Op de tonen van Alegria verschijnt een Spaanse flamencodanseres met castagnetten en cava (alweer drank) om de vreugde bejubelen.

Minder stichtend is de Russische inbreng, de wodka heeft al rijkelijk gevloeid als dit model, na een poging de Gopak te dansen, neervalt op een stoel, de bierbuik van deze heer is geen optie voor ons koor!

Het Duitse Sanctus laat ons kennismaken met lederhozen en jagerspet. Een voordeel van deze outfit is de plaats voorzien voor de koormap, zodat je die niet meer vergeet! Echter, heren, pas op als je naar je partituur grijpt, dat je niet in het verkeerde pakketje nijpt!

Met Sana Sananina belanden we in het warme Zuid-Afrika, niet verlegen, sensueel heupwiegend, op blote voeten, goed voor alle stoeten, wordt ons dit bekoorlijk uniform voorgesteld.

Ook verleidelijk is de stoere Sint-Patrick uit Ierland. Met Schotse rok en blote benen (en daar onder?) wordt zonder problemen de hoogste noot gezongen!

Alleen voor ons Arm Vlaanderen wordt geen ontwerp voorgesteld, er wordt toch geen Vlaams meer gezongen, wordt beweerd. Maar niet getreurd, de leeuwenvlag biedt troost voor wie dit nodig heeft.

De keuze is aan ons.

 

Na deze schitterende modeshow rest nog even nagenieten bij koffie en dessert om daarna welgezind huiswaarts te keren.

The sky is the limit, met alle neuzen voorwaarts gaan we ervoor!!!

 

A.V.